11.03.2017 Polsko-Słowackie "Razem w drodze"

Aktualności » 11.03.2017 Polsko-Słowackie "Razem w drodze"„Razem w drodze”

 Jesteśmy u stóp Matki Bożej Beskidów. Gór, które są miejscem zetknięcia  się diecezji bielskiej i żylińskiej, Polski i Słowacji. Nie są już granicą, ale chyba jeszcze nas nie łączą. Wychodząc z naszych doświadczeń corocznych zgromadzeń przedstawicieli sąsiadujących diecezji na Trójstyku, chcemy zaprosić do włączenia się w inicjatywę międzynarodowych spotkań pod hasłem „Razem w drodze".

 

 Nieustannie we własnym życiu odkrywamy, że jesteśmy pielgrzymami do domu Ojca i na tej drodze potrzeba nam przede wszystkim Bożego Słowa, daru Liturgii Kościoła, osobistego zawierzenia się Chrystusowi, ale także czerpania z Tradycji i doświadczeń, wzorowania się na świętych i słuchania.

 

Chcemy stworzyć przestrzeń dla ludzi dorosłych poszukujących pogłębienia swojej wiary poprzez dialog. „Razem w drodze" to spotkania, na których wspólne wędrowanie ma mieć wymiar ponadnarodowy, chcemy się rozwijać razem z naszymi przyjaciółmi Słowakami, poprzez liturgię, adorację, czytanie Pisma, wzajemne ubogacanie się skarbami doświadczeń obu narodów, pod opieką kapłanów obu diecezji.


Wszystkich pragnących iść razem ku temu samemu celowi serdecznie zapraszamy

na pierwsze spotkanie dnia 11 marca 2017 roku

w godz. 14.00-19.00

w Domu Parafialnym w Hałcnowie.

 

Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt:

 Marek - tel. 602625931, Sabina – 606742927